evden eve nakliyat eşya depolama Nakliyat nakliye uluslararası evden eve nakliyat gebze nakliyat
TURİZM BAKANLIK
ali akın önder
PİYANGO

Bakanlıklara bağlı daireler Resmi Gazete'de yayımlandı

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Demokrat Parti (DP) koalisyon hükümetinde, bakanlıklara bağlı daireler, Resmi Gazete’de yayımlandı.

Bakanlıklara bağlı daireler Resmi Gazete'de yayımlandı
  • 12 Kasım 2021, Cuma 12:42

 

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Demokrat Parti (DP) koalisyon hükümetinde, bakanlıklara bağlı daireler, Resmi Gazete’de yayımlandı.

Ayrıca makam araçlarının plakaları da değişti.

Yeni koalisyondaki bakanlıklara bağlı daireler şu şekilde düzenlendi:

“Başbakanlığa bağlı daireler: Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı, Sivil Savunma Teşkilatı Başkanlığı, Bakanlar Kurulu Genel Sekreterliği, Başbakanlık Denetleme Kumlu, İstatistik Kurumu, Devlet Planlama Örgütü, Personel Dairesi, Devlet Basımevi, Merkezi Mevzuat Dairesi, Gençlik Dairesi.

Başbakan Yardımcılığı Turizm ve Çevre Bakanlığına bağlı daireler: Turizm, Tanıtma ve Pazarlama Dairesi, Turizm Planlama Dairesi, Çevre Kornma Dairesi, Eski Eserler ve Müzeler Dairesi, Şehir Planlama Dairesi, Kooperatif Şirketler Mukayyitliği.

Dışişleri Bakanlığına bağlı daireler: Tanıtma Dairesi, Enfoımasyon Dairesi, Dışişleri Dairesi.

İçişleri Bakanlığına bağlı daireler: Merkezi Cezaevi, Nüfus Kayıt Dairesi, Muhaceret Dairesi, İskan ve Rehabilitasyon Dairesi, Tapu ve Kadastro Dairesi, Harita Dairesi, Mülki Yönetim ve Bölümleri.

Maliye Bakanlığına bağlı daireler: Bütçe Dairesi, Maliye, Teftiş ve İnceleme Kurulu, Gelir ve Vergi Dairesi, Devlet Emlak ve Malzeme Dairesi, Gümıük ve Rüsumat Dairesi, Hazine ve Muhasebe Dairesi, Para, Kambiyo ve İnkişaf Sandığı İşleri Dairesi.

Ekonomi ve Enerji Bakanlığına bağlı daireler: Sanayi Dairesi, Ticaret Dairesi, Resmi Kabz Memurluğu ve Mukayyitlik Dairesi, Spor Dairesi.

Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığına bağlı daireler: Talim ve Terbiye Dairesi, Yüksek Öğrenim ve Dış İlişkiler Dairesi, Milli Eğitim, Denetleme, Değerlendirme ve Yönlendirme Kurulu, İlköğretim Dairesi, Genel Ortaöğretim Dairesi, Mesleki Telmik Öğretim Dairesi, Eğitim Ortak Hizmetleri Dairesi, Kültür Dairesi, K.T. Devlet Tiyatroları, Devlet Senfoni Orkestra ve Korosu.

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanlığına bağlı daireler: Tarım Dairesi, Hayvancılık Dairesi, Veteıiner Dairesi, Devlet Üretme Çiftlikleri Dairesi, Tarımsal Araştırma Enstitüsü, Su İşleri Dairesi, Jeoloji ve Maden Dairesi, Orman Dairesi.

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığına bağlı daireler: Karayollan Dairesi, Posta Dairesi, Telekomünikasyon Dairesi, Limanlar Dairesi, Sivil Havacılık Dairesi, Planlama ve İnşaat Dairesi, Trafik Dairesi, Meteoroloji Dairesi.

Sağlık Bakanlığına bağlı daireler: Yataklı Tedavi Kmuınları Dairesi, Devlet Laboratuvarı Dairesi, İlaç ve Eczacılık Dairesi, Temel Sağlık Hizmetleri Dairesi, Hemşirelik Meslek Yüksek Okulu.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına bağlı daireler: Çalışma Dairesi, Sosyal Hizmetler Dairesi, Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Dairesi, Sosyal Sigortalar Dairesi.”

İdari koordinasyon yönünden Başbakanlık ve bakanlıklara bağlı kurum ve kuruluşlar ise şöyle:

“Başbakanlığa bağlı kurum ve kuruluşlar: Bayrak Radyo Televizyon Kurumu, Avrupa Birliği Koordinasyon Merkezi, Kıbrıs Vakıflar Kredi Şirketi. Ltd., Kıbrıs Vakıflar Bankası Ltd., K.T. Kooperatif Merkez Bankası Ltd., Yayın Yüksek Kurulu, Kıbrıs Türk Yatırım ve Geliştirme Ajansı (YAGA).

Başbakan Yardımcılığı Turizm ve Çevre Bakanlığına bağlı kurum ve kuruluşlar: Kalkınma Bankası, Şeker Sigorta Kıbrıs Ltd., Eski Eserler ve Anıtlar Yüksek Kurulu.

Dışişleri Bakanlığına bağlı kurum ve kuruluşlar: Türk Ajansı Kıbns (TAK).

İçişleri Bakanlığına bağlı kurum ve kuruluşlar: İskan Komitesi.

Maliye Bakanlığına bağlı kurum ve kuruluşlar: KKTC Merkez Bankası.

Ekonomi ve Enerji Bakanlığına bağlı kurum ve kuruluşlar: Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu, Rekabet Kurulu, Kıbrıs Türk Petrolleri Ltd., Kıbrıs Türk Tütün Endüstrisi Ltd., Kıbrıs Sigorta Şti. Ltd., Lefke Avrupa Üniversitesi, Serbest Liman ve bölge İdaresi, Yenilenebilir Enerji Kurulu, Türk Alkollü İçki ve Şarap Endüstrisi Ltd. (TAŞEL), Piyangolar Birimi, Vakıflar Örgütü ve Din İşleri Dairesi,

Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı'na bağlı kurum ve kuruluşlar: DAÜ Vakıf Yöneticiler Kurulu, Atatürk Öğretmen Akademisi. 

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı'na bağlı kurum ve kuruluşlar: Toprak Ürünleri Kurumu, Kıbrıs Türk Süt Endüstrisi Kurumu, Genel Tarım Sigortası Fonu, Cypfruvex Ltd.

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığına bağlı kurum ve kuruluşlar:

Kıbns Türk Denizcilik Şirketi, Kıbrıs Türk Kıyı Emniyeti ve Gemi Kurtarma Ltd. Şti., Bilgi Teknolojileri ve Haberleşme Kurumu, Trafik ve Ulaştırma Hizmetleri Komisyonu, E- Devlet Yürütme Kurulu.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına bağlı kurum ve kuruluşlar: İhtiyat Sandığı, Asgari Ücret Saptama Komisyonu.”

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

ali akın önder3
yukarı çık