evden eve nakliyat eşya depolama Nakliyat nakliye uluslararası evden eve nakliyat gebze nakliyat
ORAY SOL SABİT
london baker
kstb
  • 03 Nisan 2018, Salı 18:21
TayfunAydınlı

Tayfun Aydınlı

Türk Birliği Dünyada Barışın Teminatıdır!

Dünyanın farklı yerlerinde yaşasalar da , farklı devletler altında yönetimlerini sürdürselerde bütün  Türk toplulukları, aynı köke sahip ulu bir çınarın dallarıdırlar.

Soy varlığımızın geşmişten günümüze kadar gelişi dışında kültürel birlikteliğimiz tarihin hiçbir döneminde yok olmamıştır.

Zaman zaman göçmen kuşlar gibi bazı ayrılıklara düşsekte, bu ayrılıklar asla eşyanın tabiatını bozamamış bu çınarın dallarına dahi farklı renkler yüklememiştir.

Öyle ki; tarihte kurduğumuz devletler, inşa ettiğimiz medeniyetler dünyanın her yanına ulaşmış ve her ulaştığı yere hürriyet ve şahsiyet yüklemiştir.

Hunlar`dan Selçuklulara, Selçukluklardan Türkiye Cumhuriyetine ve bugünkü 7 bağımsız Türk devletine kadar oluşturulan ve yaşatılan medeniyetin adina Türk Medeniyeti denir.

Bugün Hindistan`dan Semetkan`a , Kırım`dan Kıbrıs`a, Bosna`dan Hazar`a kısaca Altaylar`dan Tuna`ya nereyi gezerseniz gezin bu medeniyetin izlerini ve o izlerin oralara getirdiği barış ve hürriyeti de göreceksiniz.

Bugün dünyaya baktığımızda medeniyetin inşaasını batı yapıyormuş gibi görünse de o batı yani ABD ve AB gittiği her yere kaos, kargaşa, kan ve gözyaşı götürmekte ve insanlığın kardeşçe yaşama arzusuna hançer olup saplanmaktadır.

Hele hele bunu yapanların BARIŞ çığlığı atarak yapması da ayrı bir garebetin örneğidir.

Evet yukarıda Türk Medeniyetini anlatırken ve bu medeniyetin dünyaya getirdiği barışı vurgularken bu barışın sağlanmasının tek yolunun Türklerin Birlikte hareket etmnesinden kaynaklandığına şahit oluyoruz.

Türk milleti ve onun devletleri tarihin hangi çağında bir araya gelmişse o çağ insanlığın huzur çağı olmuştur.

İşte günümüz dünyasında AB ve ABD`nin insanlık emperyalizmine karşı bu gücün bir araya gelmesi artık mecburidir, huzuru için buna muhtaçtır.

Bakınız bugün sadece Türkiye,  Azerbaycan, Türkmenistan, Kırğızistan, Kazakistan, Özbekistan yani  ` `Bir çok Devlet Tek Millet` olan bu güç birlikte hareket etse ortaya çıkan güç tahminen şudur;

-Bu ülkelerin arazilerinin toplamı  4,8 milyon kilometrekaredir.

 -Bu ülkelerin ekonomik gücü  dünyada sıralamasında  7. yeri tutmaktadır.

 - 140 milyon insan potansiyeli ile dünyada  9. Sıradadırlar.

 - Askeri güçleri birlikte hareket etse , dünyanın en güçlü ordusu ortaya çıkmaktadır.

Eeee… hal böyle iken, her şey net ortada iken elini sorumluluğun altına koymak artık bu devletlerimizi idare eden yöneticilerimiz için bir insanlık görevidir.

İnanın bana bu güçler birlikte hareket etse; ne Türkiye`de PKK sesini çıkarta bilir, ne Karabağ`ın işgali devam eder, ne Türkistan`da zulüm olur, ne Suriye bu halde olur ve ne de KKTC`nin dünyada tanınıp tanınmama derdi olur.

Kısacası bugün Türk dünyasının ne derdi varsa bu birleşmeden  ekonomik güç, siyasal güç ve onu destekleyen askeri güçle kolayca halledilebilir.

Unutmayın şu an dünyada haklıların değil, güçlülerin adalet sistemi işlemektedir.

Ve bu güç diğer mazlum milletlerin hakkını aramak içinde bizde fazlasıyla var ve bir an önce harekete geçilmelidir.

Aksi takdirde tarih bizi beceriksizliğimiz, korkaklığımız ve acılarımızla yazacaktır.

Evet, Türk Birliğinin sadece kendi milletimiz için değil insanlık için getireceği sonuçlar nettir.

Ve o birlik dünyada gerçek  barışın adam gibi  teminatıdır.


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


cklup
yukarı çık